• Administrátor
  •  

set-top-box DVB-T2 - Recenze

Odpovědět
AliExpert
Administrátor fóra
Administrátor fóra

set-top-box DVB-T2 - Recenze

Příspěvek od AliExpert » pon 15. led 2018 21:17:28

Obrázek

Odkaz na AliExpress: http://ali.pub/2f6nlb

Ahoj, jak už jistě mnozí víte, v nadcházejících měsících nás čeká v televizním vysílání velká změna a pokud se budeme chtít nadále dívat na TV, budeme některé naše starší TV vybavit opět set-top-boxy pro normu DVBT2 s podporu HEVC-265. Vyzkoušel jsem dva z českého eshopu, jejich kvalit však nebyla kdo ví jaká a proto jsem zkusil zapátrat na našem oblíbeném portále Ali... K mému překvapení jsem zde nějaké zařízení našel a za cca 23$ zkusil jedno objednat...
Protože se domnívám, že spoustu z vás by to mohlo zajímat více, trochu se rozepíšu...
Samotné doručení bylo velmi rychlé, objednal jsem 30. prosince, dnes dorazila. Odesláno bylo z Belgie, takže ani po aktuálním zdražení by nemusel být problém s poplatky navíc... Teoreticky. Co se týče samotné kvality, zařízení podporuje češtinu, spousta možností je přleožena velmi zvláštně, viz. foto, ale dá se na tom přežít... Občas se zařízení zeptá i na oblast, kde ČR není, ale na funkčnost to myslím nemá vliv. Programy jsem naladil všechny, jako běžně, nepotkal jsem žádné omezení a DVBT2 opravdu funguje, tak jak by člověk očekával. Dokonce zařízení propouští signál dál do TV i při vypnutém stavu, takže po dobu co bude fungovat staré vysílání lze koukat na TV i při vypnutém zařízení (je to sice hloupost, ale pokud se vám zrovna nechce zapínat dvě zařízení...), aktuální zařízení z českých eshopů toto neumí :). Zařízení má také super TV program, co jsem se setkal s jinými programy u jiných zařízení, tak byly nepoužitelné a zde jsem byl příjemné překvapen. Zařízení má 2xUSB, se kterým by se toho dalo asi také dost vytěžit, ale víc jsem nezkoušel, HDMI, Scart, anténa vstup a výstup, Ethernet. Prodejce nabízí i WiFi příjímač, který jsem neobjednával a vyzkoušel jsem jeden přijímač, který mám již z ali pár měsíců doma a funguje taktéž bez problému - lze tak přehrávat hudbu z youtube a i dalších podobně zaměřených webů (to však nedoporučuji, písmenka jsou jak rozsypaný čaj a ještě vám to pak začne ukazovat fotky lidí, o kterých si člověk může myslet ledacos :D). Lze také prohlížet obrázky z Flickru. Jistě by se našlo i něco dalšího, co jsem nezmínil, kdyžtak se však zeptejte ;). Celkové shrnutí - zařízení má své mezery, ale za tuto bezkonkurenční cenu (poloviční oproti českých eshopům) myslím poskytuje mnohem více funkcí a s přijmutím drobných kompromisů si myslím, že je zařízení dobře použitelné.

Tady jsou fotky:
Spoiler:
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Recenzi přidal na naši FB skupinku Martin Strouhal , děkujeme.

Odkaz na AliExpress: http://ali.pub/2f6nlb

BobyB
návštěva
návštěva

Re: set-top-box DVB-T2 - Recenze

Příspěvek od BobyB » pon 02. dub 2018 3:10:44

Mám ho též a mohu jen doporučit.
Jen mám jeden problém. Jak u něj vypnout audiotext? To jediné jsem nedohledal.

Odpovědět