Probíhají práce na fórum, jeho provoz může být omezen.

Pošta navázala spolupráci s AliExpressem, zásilky chce doručovat do 10 dnů

Odpovědět
IgorK
Příspěvky: 37
Registrován: pát 08. led 2021 6:30:28
1
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Gender:
Kontaktovat uživatele:

Pošta navázala spolupráci s AliExpressem, zásilky chce doručovat do 10 dnů

#1

Příspěvek od IgorK »

Pošta navázala spolupráci s AliExpressem, zásilky chce doručovat do 10 dnů

Obrázek

Česká pošta se dohodla na spolupráci s čínským internetovým obchodem AliExpress. Cílem dohody je, aby se Česká republika v roce 2021 zařadila do skupiny zemí, ve kterých budou zásilky z e-shopu doručovány do deseti dnů od objednání.

V pilotním projektu bude pošta v rámci připravované slevové akce AliExpressu 11. listopadu doručovat desítky tisíc zásilek e-shopu pro české zákazníky. Balíčky budou odeslány přes speciální celní překladiště v Belgii a dostanou se tak k zákazníkům rychleji, typicky do dvou týdnů od objednání.

Zná to asi každý, kdo někdy něco kupoval v čínském eshopu. Jakmile v Šen-čenu naplní kontejner, zboží je v Evropě a v Česku za chvíli. Ale vy si na balíček stejně ještě docela dlouho počkáte. Tak to by se teď mohlo změnit.

„Při aktuální slevové akci jde o pilotní spolupráci, jejímž cílem je co nejrychlejší dodání zboží koncovým zákazníkům. Proto budou objednávky odesílány jako vnitrostátní zásilka v rámci ČR. Spolupráce s Českou poštou je pro tento globální e-shop logická, protože nabízíme nejširší logistickou síť v Česku,“ uvedl manažer mezinárodního obchodu České pošty Martin Hurda.

Při doručení prostřednictvím České pošty budou mít zákazníci jistotu, že zásilka nebude zatížena dodatečnou daní z přidané hodnoty nebo clem, protože balíky budou předem propuštěny do volného oběhu v rámci EU v Belgii. Pro zákazníky se při nákupech nic nemění, postup zadávání objednávek přes AliExpress zůstane stejný.

AliExpress byl spuštěn v roce 2010 a kromě Číny je velmi populární v Rusku, Spojených státech, Brazílii, Španělsku a v Polsku Rádi na něm nakupují i Češi. Loni v srpnu otevřel první kamennou prodejnu v Evropě poblíž Madridu.

Pokud chcete sledovat, kde je právě teď Vaše zásilka, podívejte se sem: https://www.17track.net/cs


Pokud potřebujete poradit, napište o tom ZDE
Odpovědět