Probíhají práce na fórum, jeho provoz může být omezen.

Čínský miliardář a kritik režimu ‚bláznivý Jack‘ zmizel.

Odpovědět
AliExpert
Administrátor fóra
Příspěvky: 38
Registrován: pon 04. led 2021 17:29:05
Been thanked: 1 time

Čínský miliardář a kritik režimu ‚bláznivý Jack‘ zmizel.

#1

Příspěvek od AliExpert »

Obrázek

Čínský miliardář a zakladatel společnosti Alibaba Jack Ma záhadně zmizel. Ma přitom nedávno kritizoval Peking za ekonomické reformy. Vláda v reakci na to učinila kroky proti jeho firmě. Není o něm žádná zmínka po dobu dvou měsíců. Nahradili ho dokonce i v porotě slavné televizní soutěže, kterou sám založil.


Šestapadesátiletý podnikatel, který si vysloužil přezdívku čínský Bill Gates, si zprotivil pekingské vládní špičky, když se obul do nových regulací trhu. „Nemůžeme užívat včerejší metody k regulaci budoucnosti,“ uvedl podle amerického finančního serveru Business Insider úspěšný byznysmen na listopadové konferenci v Šanghaji .


Za kritiku si zakladatel Alibaby vysloužil tvrdou odpověď. Nejprve došlo k zpřísnění opatření mířeným proti jeho podniku a v prosinci úřady spustily antimonopolní vyšetřování. Vládní kroky podle analytiků mají za cíl získat kontrolu nad jeho společností.

Jack Ma, bývalý učitel angličtiny, proslul extravagantním vystupováním a neotřelými nápady v byznysu, díky kterým se stal jedním z nejbohatších Číňanů. Vlastním jménem Ma Jün alias bláznivý Jack se hojně věnuje i filantropickým projektům.Co si o tom myslíte? Bude to mít vliv na fungování servisu ALIEXPRESS?Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/blaznivy-ja ... anici_livs


Odpovědět